Domidrevo.eu používa na poskytovnie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasite.  Viac informácií.

.

Prečo nábytok z masívu a prečo z Poľska alebo ako vznikala naša firma.

V čase keď vznikala naša firma – Domidrevo, s.r.o. - bol nábytok z masívu na slovenskom trhu prístupný len pre bohatých. K nápadu začať podnikať v tejto oblasti nás viedol náš vzťah k prírode, prírodným materiálom, ale tiež nedostatok pracovných príležitostí na Liptove a v neposlednom rade premrštené ceny a tým horšia dostupnosť nábytku z dreva pre ľudí ako my.

Keďže je Slovensko lesnatá krajina, začali sme s hľadaním výrobcov drevených polotovarov a nábytku u nás. Naša firma sídli na Liptove, dreva sa ťaží veľa všade naokolo, preto sme prirodzene začali priamo tu. Ceny spracovaného dreva na pílach nás ale nemilo zaskočili a slovenských výrobcov nábytku z masívu, okrem klasických stolárov ako sa neskôr ukázalo, sme prakticky nenašli.

Začali sme teda hľadať výrobcov aj v okolitých krajinách, aby sme nemuseli pri snahe poskytnúť lepšie ceny znížiť aj kvalitu našich produktov. Veľmi milo nás prekvapilo na severe s nami susediace Poľsko. Ceny dosiek, hranolov, líšt, ktoré sme tiež chceli mať v ponuke v kamennej predajni boli takmer o polovicu nižšie v porovnaní so slovenskou ponukou. Nábytok z masívu, ktorý sme predtým videli na stránkach a v predajniach na Slovensku sa ukázal byť vyrábaný v Poľsku a zavádzajúco slovenským klientom ponúkaný ako slovenský, (zrejme pre zlú povesť poľských výrobkov u nás v minulosti).

Nás ale poľský masívny nábytok jednoznačne oslovil. Určite nielen cenou, ale hlavne kvalitou a precíznosťou opracovania. Masívne dosky naň použité sú čisté, hrubé, starostlivo lepené. Výroba nie je masová, vyrába sa na zákazku. Jednotliví producenti, ktorých sme si do našej ponuky vyhľadali, vyrábajú nábytok tematicky. Jeden stoly, lavice a stoličky, iný klasický, ďalší moderný nábytok, čím sa ešte zvyšuje kvalita jednotlivých produktov. Výrobcovia majú menšie alebo väčšie firmy prevažne pri svojich domoch, sú pracovití a poctiví, záleží im na klientoch.

Ako sa rozširuje dopyt, tak sa rozširuje aj výroba našich producentov a naša ponuka, tento rok sme do ponuky pridali ešte detský a rustikálny nábytok. A postupne, keďže máme aj svoje nápady sa púšťame aj do výroby vlastných produktov, ktoré zatiaľ potešili len nás samých a našich známych, určite ich ale čoskoro ponúkneme aj vám.